http://www.indirdik.com/adeal/22492
Günün Fırsatı

24 Kasım 2014 Pazartesi

ET SOTE DÜRÜM


 MERHABA
EV HALKINI DOYURMAK İÇİN NE YEMEK YAPACAĞIMIZI ŞAŞIRDIĞIMIZDA HEPİMİZİ KURTARACAK HEM DE HİÇ BİRİNİN HAYIR DEMEYECEĞİ BİR KURTARICI TARİFLE HATTA FARKLI SERVİS VE SUNUMUYLA KARŞINIZDAYIM.
ET SOTEYİ TENCERE YEMEĞİ GİBİ DÜŞÜNSEK DE EVDEKİLERİN TENCERE YEMEĞİNDEN SIKILDIKLARI ZAMAN UFAK BİR HAMLEYLE ONU APERATİF HALE DÖNÜŞÜREBİLİRSİNİZ , TIPKI BENİM YAPTIĞIM GİBİ....
BEN ET SOTEYİ TARİFİMDEKİ GİBİ PİŞİRİP, ISITILMIŞ LAVAŞLARA SARARAK YANINA DA AYRANLA SERVİS YAPTIĞIMDA EV YAPIMI SAĞLIKLI BİR DÜRÜM ŞÖLENE DÖNÜŞÜYOR .

MALZEMELER:

YARIM KİLO DANA KUŞBAŞI
3-4 ADET KÜP DOĞRANMIŞ DOMATES
2 ADET KURU SOĞAN
5-6 TANE YEŞİL BİBER
4 KAŞIK SIVIYAĞ
TUZ
KARABİBER
PUL BİBER
LAVAŞ

YAPILIŞI:
ETLERİMİZİ YIKAYIP , TENCEREDE AZ YAĞ İLE SUYUNU SALIP ÇEKENE KADAR KAVURUYORUZ. 1 ÇAY BARDAĞI KADAR SICAK SU DÖKÜP ETLER BİRAZ YUMUŞAYANA KADAR PİŞİRİYORUZ.
AYRI BİR (VARSA) DÖKÜM TAVA YA DA TENCEREDE YEMEKLİK DOĞRANMIŞ KURU SOĞANI AZ YAĞDA KAVURUYORUZ. SOĞANLAR PEMBELEŞİNCE DOĞRANMIŞ YEŞİL BİBERLERİ DE YAĞDA SOTELEYİP YARI PİŞMİŞ ETLERİMİZİ DE İLAVE EDİYORUZ. KÜP DOĞRANMIŞ DOMATESLERİMİZİ DE KOYUP DOMATESLER SUYUNU ÇEKENE KADAR PİŞİRİYORUZ . TUZ , KARABİBER VE PUL BİBERLE ACISINI AYARLAYIP OCAKTAN ALIYORUZ.
YANINA BOL KÖPÜKLÜ AYRAN VE LAVAŞA SARILMIŞ DÜRÜMLER YAPARAK AFİYETLE YİYORUZ ...
DÜRÜMLERİ FOTOĞRAFLAYAMADAN HAVADA UÇARAK MİDELERE İNDİĞİ  İÇİN ET SOTENİN TABAKTAKİ SUNUMUYLA İDARE EDİN ŞİMDİLİK :)
Hiç yorum yok: